1987'den bugüne

 

 

35 yılı aşkın deneyimi, sektördeki yenilikleri takip ederek gerçekleştirdiği yatırımları, üretim ve kalite kontrolde en son teknolojiden yararlanması, müşteri memnuniyetini temel alan yaklaşımı ile Dost Fındık, yurtiçi ve yurtdışı pazarda fındık sektörünün öncü firmalarından biridir.   

 

 

AMACIMIZ; MÜŞTERİLERİMİZE EN KALİTELİ ÜRÜNÜ ZAMANINDA TESLİM EDEBİLMEKTİR.

 

Türk fındık sektörünün önde gelen firmalarından Dost Fındık, temelleri 1987 yılında "Atikler" markası ile atılan bir aile şirketidir. Zamanın kısıtlı şartlarında çarklarını döndürmeye başlayan mütevazı bir fındık kırma tesisi, bugün genç kuşakların yönetiminde bünyesinde son teknoloji ile donatılmış çağdaş tesisleri barındıran uluslararası bir firmaya dönüşmenin haklı gururunu yaşamaktadır. 1995 yılında kurulan yeni kırım tesisin ile geleceğe yönelik yatırımlar ve proaktif planlama sayesinde firmamıza sektörde önemli bir yer kazandırmış ve 2003 yılında Dost Fındık ismi altında fındık işleme tesisi kurulumu başlamıştır. 2008 yılında gelindiğinde tüm şirketler Dost Fındık çatısı altında toplanmış, sürdürülebilir büyüme hedefimiz doğrultusunda 2014 yılında perakende sektörü ürünleri üretim tesisi ve 2020 yılında ikinci fındık işleme tesisinin kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Dost Fındık, 2021 verilerine göre Türkiye'nin ikinci büyük sanayi kuruluşu araştırmasında 304. sırada yer almıştır.

Dost Fındık, dünya üretiminin %70'inin Türkiye'de gerçekleştiği milli meyvemiz fındığın her çeşidini en son teknolojiyi kullanarak, en güvenilir koşullarda üretip yurtiçi ve yurtdışı pazarın beğenisine sunmaktadır. 

 Deneyimli kadrosu, geleceğe yönelik yatırımları ve müşteri memnuniyetine olan hassasiyeti ile başarısını her geçen gün pekiştiren Dost Fındık; International Food Standard (IFS), BRC Global Food Standard, Helal ve Koşer sertifikaları ile kalitesini kanıtlamıştır.

Her ürününde kalite ve güvenilirlik anlayışını korumayı ve güçlendirmeyi kendine vizyon edinen Dost Fındık, bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir.